boek

Загадки для дитини. Навіщо вони потрібні?

Більшість експертів з дитячої психології давно зійшлись на думці – загадки є невід’ємною частиною конструктивної програми з розвитку дитини. У чому ж полягає їх цінність, унікальність та користь?

По-перше, відгадування загадок сприяє активному розвитку мовлення: дитина починає розуміти, що слово часто має не одне значення, а декілька, що воно може вживатися і в прямому, і в переносному сенсі.

По-друге,  цінність загадок полягає в тому, що вони дуже невимушено, граючи розвивають мислення малюка. Щоб дати правильну відповідь, дитина має згадати: де вона «це» бачила, на що «це» схоже, якого «воно» кольору або розміру. Тобто задіяно одразу декілька аспектів пам’яті та концентрації. Загадки, які ставлять питання (Що? Звідки? З чого зроблено?), демонструють різні грані предмета:  зупиняють увагу на зовнішній вигляд або вказують на сутність, або на його призначення.

Педагоги-психологи встановили, що навчати дитину розгадуванню загадок можна починати вже з трьох років. У перших загадках, з якими ви познайомите малюка, повинні бути відображені прості (наочні і зрозумілі) ознаки зовнішнього вигляду предмета (форма, колір, величина), його якості і властивості, які діти добре знають. Тематика загадок повинна відповідати життєвому досвіду дитини. Найкраще підходять загадки про іграшки, домашніх і диких тварин, деяких предметах побуту, продуктах харчування.Не поспішайте підказувати вірну відповідь, дайте малечі можливість спокійно поміркувати.

Ми зібрали для вас цікаві та незвичайні загадки, які розраховані на трохи старший вік – спробуйте відгадати їх разом із дитиною! Ви з подивом можете помітити, що на деякі питання дитя знайде відповіді швидше за вас!

1. Це не жива істота, але в неї є 5 пальців.

2. Ми можемо поранити, не рухаючись, ми отруюємо, не торкаючись. Ми можемо принести і брехню, і правду, нас ніколи не судять за розміром. Хто ми?

3. Якою рукою краще розмішувати чай?

4. Народжуються – летять, живуть – лежать, вмирають – спливають.

5. Що намокає, поки сушить?

6. Нагодуй мене, і я буду жити, дай води – я помру. Хто я?

7. Чим більше з неї береш, тим більше стає … Що це?

8. Йшов чоловік з дружиною, брат з сестрою та шурин із зятем. Скільки всіх?

9. Я завжди десь між небом і землею, завжди на відстані. Якщо спробувати до мене підкрастися – я буду віддалятися.

10. Що може подорожувати по світу, залишаючись в одному і тому ж кутку?

Відповіді:

1. Рукавичка

2. Слова

3. Найкраще ложечкою

4. Сніжинки

5. Рушник

6. Вогонь

7. Яма

8. Троє

9. Горизонт

10. Поштова марка