Загадкові таємниці улюблених книжок.

«Маленький Принц» та «Таємничий острів», «Аліса», "Хоббіт" та «Гаррі Поттер»  – ми зібрали все, чого ви досі не знали про свої улюблені книжки.

Аліса в країні Див

Чи відомо вам, що найяскравіші персонажі цієї історії – Капелюшник та Березневий Заєць – є героями двох англійських приказок: «Божевільний, як капелюшник», та «Божевільний, як Березневий Заєць». Перша приказка пов’язана з тим, що раніше при виготовленні фетру для капелюхів використовували ртуть, хронічне отруєння якою призводило до різноманітних психічних відхилень. А друга приказка заснована на «божевіллі» зайців у березні, коли в них починається шлюбний період.

Хоббіт, або Туди та назад

Від початку Толкін планував написати лишень невеличку казку для своїх синів, але так захопився процесом, що вийшла повноцінна книга з мапами та ілюстраціями. Спершу існував тільки один рукописний екземпляр книги, яку професор давав читати своїм друзям та колегам. Книга була надрукована та отримала продовження саме завдяки одному з учнів Толкіна.

Гаррі Поттер

Як це не дивно, але всі історії про славетного Гаррі Поттера очолюють список заборонених книжок в Америці. Це пов’язано з тим, що Американська асоціація бібліотек вважає – в цих книжках присутня пропаганда окультизму та навіть сатанізму. Тим цікавіший той факт, що 100% акцій найбільшого видавництва «Weltbild», що видавало «Гаррі Поттера» у Німеччині, належить Католицькій церкві.

Маленький Принц

Всі персонажі цієї прекрасної казки мають дуже конкретні прототипи: Маленький Принц – це сам Екзюпері в дитинстві, а Троянда, яку він оберігає – це жінка письменника,  примхлива красуня Консуело. А ось вірний Лис – подруга Антуана Сильвія, яка дуже підтримувала Екзюпері та допомагала йому в скрутні часи.

Таємничий острів

Жюль Верн зазвичай використовував для своїх книжок усі свої наукові надбання, та доволі детально описував всі технічні моменти.  Але у «Таємничому острові» з досить зрозумілих причин в описі нітрогліцерину він навмисно «забув» описати каталізатор, без якого вибух неможливий.